Testvériskola

• Kedvezményezett neve: Siófoki Tankerületi Központ
  • Szerződött támogatás összege: 19 999 433 Ft
  • A támogatás intenzitása: 100 %
  • A Projekt megvalósítási időszakának kezdő időpontja: 2018.02.01.
  • A Projekt fizikai befejezésének tervezett napja: 2020.01.31.

Iskolánk az EFOP 3.1.8 Együtt, testvérként pályázat keretében két testvériskolával kötött együttműködési megállapodást. A közös élmények és az intézményünkben megtartott foglalkozások, kulturális és szabadidős programok segítik a pályázatba bevont diákokat abban, hogy közelebb kerüljenek egymáshoz, valós, konkrét és személyes kapcsolatokat kössenek, tartalmasan töltsék el a pályázati időszakot, és a programelemek révén készségeik komolyan, érdemben fejlődjenek.

A pályázat célja:

A szemléletformálás komplex, hosszadalmas folyamat, leginkább gyermekkorban hatékony, az oktatás-nevelés területén. Ezért a konstrukció célja a különböző társadalmi hátterű tanulók közti kapcsolat létrehozásának elősegítése, mely hozzájárul hosszú távon a kapcsolati tőke kialakításához és már a gyermekkorban elindulhat a társadalmi felelősségvállalás fontosságának előtérbe helyezése.